TEPEBAŞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ATAYURT OKULLARI YARDIMLAŞMA - PAYLAŞMA PROJESİ

04.04.2015

TEPEBAŞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 VE

ATAYURT OKULLARI

YARDIMLAŞMA - PAYLAŞMA PROJESİ

Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Atayurt Okulları işbirliğiyle 02 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen programda öğrencilere, otistik çocukları tanımaları ve destek olmaları amacıyla “Yardımlaşma ve Paylaşma” etkinliği düzenlendi.

      Özel Atayurt Okulları Konferans Salonu’ndaki “Değerler Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe; Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Atayurt Okulları Genel Müdürü Hikmet Ertük, Atayurt İlkokul-Ortaokul ve Lise Müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

     Etkinlik kapsamında Atayurt Okulları Matematik Kulübü öğrencileri ve gönüllü velileri tarafından Pi Günü kurabiyeleri yapıldı. Yardım Sevenler Derneği Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde öğrenim gören otistik çocukların ve öğretmenlerinin de katıldığı etkinlikte toplanan gelir Yardım Sevenler Derneği Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne bağışlanacak. Etkinlikler öğrencilerin hazırladığı şiir dinletileri ve video gösterileriyle son buldu.