BİLKENT MUNBU 2019’DA ATAYURT FARKI

26.01.2019

Öğrencilerin dünya sorunlarına karşı farkındalığını artırmak, geleceğin dünyasını kendi çözüm önerileriyle şekillendirmelerini sağlamak ve İngilizcelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen BİLKENT MUNBU 2019’a  (Model Unıted Nations) Özel Atayurt Okulları damgasını vurdu.

MUN (Model United Nations) Kulübü etkinlikleri içinde önemli bir yere sahip olan BİLKENT MUNBU 2019 (Model United Nations  Programme) Konferansına İngilizce Öğretmeni  Mine CENGİZ ‘in rehberliğinde katılan Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencileri, görevlerini üstün başarı ile tamamlamışlardır.

21-24  Ocak tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi’nde düzenlenen yurt içinden  28 okulun ve 400 öğrencinin katıldığı MUNBU 2019 Konferansında okulumuz Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan 20 kişilik bir ekip ile yer almış ve birçok ülkeyi (İrlanda, Afganistan, Arjantin, Küba, Portekiz, Guatemalavb gibi..) temsil etmişlerdir. Komitelerinde diğer ülke temsilcileri ile çalışarak bu ülkelerin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri geliştirmiş ve bunları kürsülerden yaptıkları konuşmalar ile savunarak komitelerinde etkili bir rol oynamışlardır.

Öğrencilerimiz böylesi değerli fırsatları sağlayan Kurucu Temsilcimiz Ahmet YALÇIN’ın önderliğinde cesaret ile hareket etmenin ve doğru kararlar verebilmenin tecrübelerini bir kez daha yaşayarak, edindikleri bu kazanımlar ile dünya vatandaşı olma yolunda sağlam adımlar atmıştır.

Bilkent MUNBU 2019 Konferansında göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.