Anadolu Lisesi / Kayıt (10.,11. ve 12. sınıf)

Geleceğiniz İçin Doğru Adres

Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde, sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Özel Atayurt Anadolu Lisesi

Atayurt Anadolu Lisesi öğrencileri eğitimleri sırasında, birer dünya vatandaşı olarak kendi tercihleri doğrultusunda yükseköğrenimlerinin alt yapısını uluslararası standartlarda almakta olup, akademik ortam ve iş dünyası için eksiksiz hazırlanmaktadır.

Atayurt Anadolu Lisesi ara sınıflara (10.11.12.sınıflar) öğrenci kaydı

  • 9. sınıflara başvuran öğrencilerden Atayurt Bursluluk Sınavı sonucuna göre Burs Yönergesi doğrultusunda kontenjan dahilinde kayıt yapılır.
  • Rehberlik biriminin olumlu görüşü alınarak, kontenjan dahilinde ön kayıt yapılır.
  • Atayurt Anadolu Lisesi Bursluluk Sınavına girmemiş olan öğrenciler, (Atayurt Rehberlik Biriminin olumlu görüş belirtmesinden sonra)  Atayurt Anadolu Lisesi’ne kaydolmak isterlerse; 8.sınıfta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu Lise Giriş Sınavında aldığı puana bakılarak Atayurt Okulları Burs Yönergesi doğrultusunda öğrenciye burs verilir.
  • 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri diğer okullardan okulumuza başvurarak nakil yoluyla kayıt yaptırabilirler. Daha önceden yapılan Lise giriş sınavlarında almış olduğu puana bakılarak Atayurt Okulları Burs Yönergesi doğrultusunda öğrenciye burs verilir.

Kayıt Tarihleri:

  • Lise öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • Ders yılı boyunca hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30 saatleri arasında, Okulumuz Halkla İlişkiler, Muhasebe  ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alınabilir.

İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta: atayurt@atayurt.com