Fen Lisesi / Kayıt (9. sınıf)

Geleceğiniz İçin Doğru Adres

    Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde, sizleri eğitim sistemimiz hakkında bilgilendirmek, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve öğrenci için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve öğrencimizin kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
    Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında gereksinim duyulan, üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesini hedefleyen Fen Lisemizde 3 adet Fen (Fizik, Kimya, Biyoloji) Laboratuvarlarımızda yer alan zengin donanımlarla öğrencilerimizin öğrenme hızları arttırılmaktadır. Ulusal Projeler üretilmekte olup, okullar arası ödüllü Proje yarışmaları düzenlenmekte, son yıllardaki gelişmiş bilimsel araştırmaları ile bilim dünyasını daha iyi kavramaları sağlanmaktadır.
    Gözleme ve deneye dayanan bir eğitim modelini uygulayan Fen Lisemiz, öğrencilerini en modern ölçme değerlendirme araçları ile yükseköğretime hazırlamaktadır.


Fen lisesi 9. Sınıflara Kayıt

8. sınıflarda girdikleri Bursluluk Sınavları ve Lise Giriş Sınavları sonucunda alınan puan dikkate alınarak, ön kayıt sistemine göre Atayurt Fen Lisesi'ne kayıt yaptırabilirler. Kayıt hakkı elde eden öğrencilere, Yönetim Kurulunun hazırladığı Burs Yönergesi doğrultusunda puana göre burs verilir.

Kayıt Tarihleri

  • Lise öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • Bursluluk ve LGS sonuçları ile hafta içi “09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30” saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe  ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta: atayurt@atayurt.com