Fen Lisesi / Kayıt (9. sınıf)

Geleceğiniz İçin Doğru Adres

       Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde, sizleri eğitim sistemimiz hakkında bilgilendirmek, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve öğrenci için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve öğrencimizin kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

    Özel Atayurt Fen Lisesi

    Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında gereksinim duyulan, üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesini hedefleyen Fen Lisemizde 3 adet Fen (Fizik, Kimya, Biyoloji) Laboratuarlarımızda yer alan zengin donanımlarla öğrencilerimizin öğrenme hızları arttırılmaktadır. Ulusal Projeler üretilmekte olup, okullar arası ödüllü Proje yarışmaları düzenlenmekte, son yıllardaki gelişmiş bilimsel araştırmaları ile bilim dünyasını daha iyi kavramaları sağlanmaktadır.
    Gözleme ve deneye dayanan bir eğitim modelini uygulayan Fen Lisemiz, öğrencilerini en modern ölçme değerlendirme araçları ile yükseköğretime hazırlamaktadır.


Fen lisesi 9. Sınıflara Kayıt

  • ASS “Atayurt Bursluluk Sınavı”nda aldığı puan dikkate alınır. Rehberlik Birimi öğrenciyi gördükten ve olumlu görüş bildirdikten sonra, kontenjan dahilinde kaydı yapılır.
  • Lise Giriş Sınavında (LGS) aldığı puan dikkate alınır. Rehberlik Biriminin olumlu görüş bildirmesi halinde kontenjan dahilinde kaydı yapılır.
  • Atayurt Anadolu Lisesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrencilere Yönetim Kurulunca hazırlanan Burs Yönergesi doğrultusunda, ASS ya da Lise Giriş Sınavında (LGS) aldığı puana göre burs verilir.

Kayıt Tarihleri

  • Lise öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • ASS (Bursluluk sınavı)  ya da LGS sonuçları ile hafta içi “09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30” saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe  ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta: atayurt@atayurt.com