İlkokul / 1.Sınıf

Geleceğe İlk Adım Atayurt

Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu
Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu
Bizleri tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğunuzun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Birinci Sınıflar / Kayıt

Atayurt İlkokulu birinci sınıflarına;
•  01 Ekim 2017 - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında doğanlardan bir önceki yıl kayıt yaptırmayanlar 1. Sınıfa kaydedilecektir.
 •  01 Ocak 2018 – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında doğanlar 1.Sınıfa kaydedilecektir.
 • Ekim, Kasım ve Aralık 2018 doğumlu (71,70 ve 69 aylık olan) öğrenci velilerinin isteği ve Rehber Öğretmenin uygun görmesi halinde Anasınıfına kaydı yapılabilir.

 • 2024 - 2025 Eğitim Öğretim yılında birinci sınıflarda 5 şube açılacaktır. 

 

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ:


Kayıt Tarihleri:

•1. Sınıf öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
• 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30 saatleri arasında Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.
• 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren avantajlı kayıtlarımızdan yararlanabilirsiniz. 1.Sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanır.
• Kayıt öncesinde Rehberlik Birimi ile görüşme yapılır. Görüşme sonuçlarına göre öğrencinin kaydı gerçekleştirilir.


İlkokulda:

Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu” olma ünvanını kazandı.

Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; Araştıran, sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Eğitim ve öğretim çalışmalarında sınıf öğretmenliği esastır. Başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar.

Okulumuzda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Amacımız, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenme süreçlerinde onlara rehberlik etmektir. Eğlenceli etkinlikler, drama, şarkılar ve hikayeler yoluyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.
Avrupa Dil Ödülü alan okulumuzda tüm sınıf seviyelerinde haftada 10 saat İngilizce dersi görülmektedir.

İlkokulda akademik derslerin yanı sıra Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi, Satranç, Drama, Kodlama, Hareket Eğitimi,Ritim Dans, Müzik vb. etkinlik faaliyetleri ile Sanat Etkinliği, Kitap Okuma, Dinleme, Güzel Konuşma ve Yazma gibi kültürel, eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.


İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com