İlkokul / 2,3 ve 4.Sınıf

Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu

       Bizleri tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğunuzun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

      Okulumuz aldığı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

      Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen “Dünya insanı” bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

      Eğitim ve öğretim çalışmalarında sınıf öğretmenliği esastır. Başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar.

     İlkokulda akademik derslerin yanı sıra Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi, Satranç, Drama, Kodlama, Hareket Eğitimi, Ritim Dans, Müzik vb. etkinlik faaliyetleri ile Sanat Etkinliği, Kitap Okuma-Dinleme-Güzel Konuşma-Yazma gibi kültürel, eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.

    İlkokulda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Amacımız, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenme süreçlerinde onlara rehberlik etmektir. Eğlenceli etkinlikler, dramalar, şarkılar ve hikâyeler yoluyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.

    Avrupa Dil Ödülünü kazanan okulumuzda tüm sınıf seviyelerinde haftada 10 saat İngilizce dersi görülmektedir.

Kayıt Tarihleri

  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri  09.00 - 16.30 saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alınabilir.
  • Sınıf öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • 2, 3 ve 4. sınıflara kaydolmak üzere müracaat eden öğrenciler, Rehber ve sınıf öğretmenleriyle görüştürülür. Öğrenci kaydının uygun görülmesi halinde muhasebe işlemi yapılarak okul idaresi tarafından e-okul sisteminden nakli istenir.
  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren avantajlı kayıt yaptırılabilir. Ara sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.

Atayurt Okullarında;

     Eğitimimize dahil edilen sanat ve bilim ağırlıklı proje çalışmaları ile hedeflerimize daha çabuk ulaşmakta ve istenilen sonucu elde etmekteyiz. Çocuğun hayatının içindeki oyunu bir eğitim etkinliğine dönüştürmekte, yaparak, yaşayarak ve yerinde inceleyerek öğrenmeyi hızlandırmakta, aynı zamanda okul ile yaşamı birleştirmenin en güzel örneklerini vermekteyiz.

   Verilen eğitimler ile Türkçemizi doğru kullanmalarını, sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma kazanımlarını geliştirmelerini sağlıyoruz.
    Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, bilimsel ve aydın bir eğitim anlayışı ile çocuklarımızı geleceğe daha hızlı, güvenilir adımlarla hazırlıyor, hem ulusal hem de küresel düşünce yapısına sahip öğrenciler yetiştiriyoruz.
   Eğitimin ilk ve en önemli basamağı olan 4 yıllık ilkokul programı ile sadece çocuklarımızın değil, ülkemiz geleceğinin de temellerinin oluştuğu bilinciyle hareket edilmektedir. Eğitim ve öğretim çalışmalarında PYP Koordinatörüyle birlikte zümre ve ekip çalışması yapılmaktadır.
    Öğretmenlerimiz, başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla, çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratma ve özgüven kazanımlarını geliştirmelerini sağlamaktadırlar.

İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com