Ortaokul / Kayıt

Geleceğiniz İçin Doğru Adres Atayurt

Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

5, 6, 7 ve 8. Sınıflar (Ortaokul)
    5. Sınıflarımızda ders programlarımız “Yabancı Dil Ağırlıklı” eğitim öğretim modeline göre düzenlenmiş olup haftada 16 saat Yabancı Dil dersi yapılmaktadır. Avrupa Dil Ödülü'nü de almaya hak kazanan okulumuzda öğrencilerimiz yabancı dil öğretiminin işlevselliği açısından kendilerine özgü bir alanda eğitim öğretimini sürdürmektedirler. Ayrıca 5. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca dersleri verilmektedir.
    5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda deneme sınavları belirgin bir takvim içerisinde yapılmaktadır. Deneme sınavları Lise Giriş Sınavlarına hazırlayıcı ve uyumlu bir şekilde yeni nesil sorularla yapılır. Bunun yanında her hafta öğrendikleri bilgiler  “Kendimi deniyorum” sınavlarıyla ölçülür.
    8.Sınıflarımızda Lise Giriş Sınavları için özel önlemler alınmış olup, hızlandırma ve tekrar programları uygulanmaktadır. Tüm sınavlar, ortak olarak, özel hazırlanmış sınav salonunda yapılmaktadır. 8. Sınıflar her hafta deneme sınavlarına girerler ve eğitim koçu öğretmenleriyle konu eksikliklerinin iyileştirildiği bir programa tabi olurlar.
     5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda her sınıf düzeyinin ayrı rehber öğretmeni vardır. Rehber öğretmenlerimiz sınıf öğretmenleriyle iş birliği içerisinde öğrencilerin davranışları, akademik başarıları ve çok yönlü gelişimleri ile bire bir ilgilenmekte, gerekli önlemleri almakta ve yönlendirmektedirler.
     Atayurt Ortaokulu’nda, sınıf öğretmenleri de öğrenci davranışları ve öğrencilerin akademik başarıları ile ilgilenirler. Konusunda uzman branş öğretmenleri, öğrencilerin konu eksikliklerine göre etüt ve ofis çalışmaları yaparlar. "En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır" ilkesinden hareket ederek bilim ve teknolojide gelişmiş ülkelerle yarışabilmenin yolu, ancak aynı şartlara ve imkânlara sahip olmakla mümkün olabileceğinin bilincinde olan okul yönetimi, her türlü yeniliği ve teknik donanımı okula kazandırmıştır.
    Tüm sınıflarımızda akıllı tahta ve diğer teknolojik donanımlar mevcuttur. Bu yönüyle teknolojik gelişmelere önem vererek ARGE çalışmalarıyla okulumuza kazandırılabilecek yenilikler de sürekli izlenmektedir. 
    Bu amaçla müzik, yaratıcılık, robotik kodlama, VR Lab. Lego makers ve bilim atölyelerinden oluşan “İNOVASYON MERKEZİ” kurulmuştur. Öğrencilerimizi bu merkezde “TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BİREYLER” olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.


KAYITLAR;

  • Ortaokula öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 17.30, cumartesi günleri 09.00 - 16.30 saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alınabilir.
  • 5. Sınıflarda okula kayıt il genelinde yapılan “Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı” sonuçlarına göre yapılır. Öğrenci bu sınava katılamamışsa bireysel olarak Akademik Değerlendirme Sınavına alınır. Sınav sonucuna göre kayıt yapılır. 6, 7, ve 8. Sınıflara kaydolmak isteyen öğrenciler önce kendi sınıflarının Psikolojik Danışmanıyla tanışır. Yapılan görüşmeden kontenjan durumuna göre öğrenci Akademik Değerlendirme Sınavına alınır. Sınav sonucunda öğrenci kayıt hakkı kazanmışsa veli bilgilendirilir ve Muhasebe Birimine yönlendirilir.
  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren 11 Şubat 2024 tarihine kadar avantajlı kayıt yaptırılabilir. Ara sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanmaktadır.


İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com