İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATA TALKS’DA SANAT VE SPOR

“Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz fakat sanatkar olamazsınız.” “Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar.” “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait bu sözler bize, onun sanata ve spora ne kadar önem verdiğini açıklamaktadır.

Images

THINKER MATH NEDİR?

Çocuklarımızın matematik öğrenme sürecini yepyeni, çağdaş bir anlayış ve özgün bir içerik ile desteklemeyi amaçlayan bir girişimdir. Öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmek, onların birer matematik düşünürleri olarak yetişmelerine çok yönlü destek sağlamaktır.

Images

UZAYIN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

Fen Bilgisi öğretmenimiz Seçil ALGÜL ile gerçekleştirdiğimiz projemizde 28 Mart tarihinde Dr.Öğrt.Üyesi Metin ALTAN ile öğrencilerimizi okulumuzda bir araya getirmiştik. Projemizin ikinci bölümünde ise öğrencilerimiz Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi Uzay Noktasında Dr.Öğrt. Üyesi Metin ALTAN’ın konuğu oldular.

Images

XV. BİLİM TEMELLİ BİLGİ OLİMPİYATLARI MOSKOVA ŞAMPİYONU ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ

Rusya Federasyonu URAL Bölgesinin düzenlediği, Dünyanın 12 ülkesinde 381.813 öğrencinin katıldığı “XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları” Moskova Final Etabı sonuçlandı. Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi 155 öğrencileri ile katıldığımız Bilim Temelli Bilgi Olimpiyatlarına 24 öğrenci Moskova final etabında sınava girmiştir. Moskova final etabında öğrencilerimiz başarılı sonuçlar almışlardır.

Images

ATAYURT'TA KİTAP HEDİYELEŞME GÜNÜ

“Okumayı sevmek, hayattaki can sıkıcı saatleri güzel saatlere değiştirmektir.” düşüncesini çocuklarımıza aşılamak isteyen Türkçe öğretmenlerimiz geleneksel hale getirdikleri ‘Kitap Hediye Etme Günü’nü gerçekleştirdiler.