İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ÖĞRENCİMİZ CEREN YALÇIN'DAN BÜYÜK BAŞARI

Koç Üniversitesi yaz araştırma programı liseli öğrencilerine yönelik seçtikleri bölümde seçtikleri öğretim üyesi ile birlikte 4 hafta süresince laboratuvarlarda araştırma yapma olanağı tanıyan 4000 öğrencinin başvurduğu 60 öğrencinin networkü ile davet aldığı araştırma programına Özel Atayurt Fen Lisesi 11.sınıf öğrencimiz Ceren Yalçın seçilmiştir.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ ULUSLARARASI NAPOLİ DANS FESTİVALİNDE

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi kafilesi İtalya Napoli şehrinde yapılan TARANTA DE VESUVIO FESTİVALİN’e katılmak üzere yola çıktılar.15 Haziran Cuma günü yola çıkan kafile, 15 gün süren festival organizasyonunun yanı sıra Avrupa’nın birçok ülkesini de kapsayan bir yolculuk yaptılar. Bu uzun ve keyifli yolculuk Bulgaristan Plovdiv,Sofya ile başladı.

Images

ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ TÜRKİYE GENELİ ÖZDEBİR SINAVINDA İL BİRİNCİSİ

Türkiye’nin üniversite giriş sınavları dışında yapılan en prestijli sınavlarından birisi olan “ÖZDEBİR TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI” 02 Haziran Cumartesi günü yapılarak sonuçları geçtiğimiz günlerde ilan edildi. Toplam 93.574 öğrenci ile birlikte Atayurt Anadolu/Fen Lisemizin son sınıflarının katıldığı sınavda öğrencilerimiz Türkiye Genelinde ve İl Genelinde büyük bir başarıya daha imza attılar.

Images

SIRADIŞI BİR BAŞARI DAHA

UCL (University College London) Üniversitesi, QS-Times Higher Education Supplement tarafından 2018 yılında hazırlanan ve mimarlık eğitimi veren dünyanın en iyi 500 üniversitesinin belirlendiği sıralamada Oxford, Cambridge ve Harvard Üniversitelerini geçerek dünyanın en iyi 2.üniversitesi seçilmiştir. İngiliz The Guardian gazetesinde UCL’in sahip olduğu uluslararası isim ve prestij “sadece Oxford ve Cambridge Üniversiteleri tarafından önüne geçilebilecek” olarak nitelendirilmiştir. UCL’in BSc Mimarlık derecesine devam etmek üzere çeşitli sınav ve mülakatlardan oluşan 5 aşamalı kabul sürecini tamamlayan Özel Atayurt Anadolu/Fen Lisesi öğrencimiz Yiğithan ÇOKAYGİL, “Mimarlık için UPC” programına kabul almıştır.

Images

EL ELE BİR PROJEYİ DAHA TAMAMLADIK

İlimizde bulunan Lösev şubesi için Özel Atayurt İlkokulu Lösev Kulübü rehber öğretmeni Zeliha BAYAR ve Kulüp öğrencileri önderliğinde başlatılan etüt sınıfı kurma projesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Proje kapsamında sınıfa sıra bağışlayarak en büyük katkıyı sağlayan Kurucu Temsilcimiz Ahmet YALÇIN’a, projenin tamamlanmasında bize büyük destek olan okul müdürümüze, müdür yardımcılarımıza, velilerimize, öğrencilerimize, Okul Aile Birliği Başkanı Lale AYZEREN ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.