İLKOKUL TANITIM FİLMİ    

Haberler / Atayurt'tan Haberler

Images

ATAYURT'TA MESLEK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Atayurt Anadolu/Fen Lisesi, Kariyer Planlama Kapsamında gerçekleştirilen Meslek Sohbetleri’nde ‘Pilotluk’ hakkında bilgilendirme yapmak üzere Atılım Üniversitesi baş uçuş öğretmeni Kaptan Pilot Oben OĞULTARHAN ’ı 11.sınıf öğrencileriyle bir araya getirdi.

Images

KEEP CALM, IT IS PYJAMAS PARTY

Özel Atayurt İlkokulu anasınıfı öğrencileri, İngilizce dersinde öğrendikleri kıyafetler konusu kapsamında düzenledikleri “Pijama Partisi”nde çok eğlendiler. Evden getirdikleri uyku arkadaşları ve yastıklarını yanlarına alıp pijamalarını giyen öğrencilerimiz İngilizce etkinlikler sırasında yeni kelime ve yapılar öğrenirken güzel zaman geçirdiler.

Images

ÖZEL ATAYURT ANADOLU/FEN LİSESİ ARA KARNE VELİ TOPLANTISI

Sayın Veli, 15 –  16 Aralık 2018 tarihleri arasında 9,10,11. ve 12. sınıf  öğrenci velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılacağı 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “Ara Karne Toplantısı” aşağıdaki çizelgede belirtilen saatlerde, okulumuzda yapılacaktır. Öğrencilerimizin davranışlarının ve akademik başarı elde etmede gösterecekleri çabaların da değerlendirileceği bu toplantıya katılmanız hususunu rica ederim.

Images

BİYOLOJİNİN DUAYENİ PROF.DR. ALİ DEMİRSOY İLE “REKLERİN DİLİ”

Ders kitabı, araştırma, deneme ve bilimsel roman tarzı çok sayıda kitabı olan ve Türkiye faunasının yanı sıra, çevre, biyolojik çeşitlilik ve biyoloji eğitimi ile ilgili çalışmaları ve girişimleri olan DEMİRSOY, Türkiye’de biyolojinin duayeni ve hocaların hocası olarak tanınır. Atayurt öğrencilerinin tanıma ve ders alma fırsatı yakaladığı hocamız davetimizi kabul ederek bizleri onurlandırmıştır.

Images

DEĞERLER ŞEMSİYESİ

Sevgi, saygı, dürüstlük, yardımlaşma, alçakgönüllülük, doğruluk, çalışkanlık, selamlaşma, iyilik, atalar kültürüne sahip çıkma toplumları ayakta tutan en önemli değerlerdir.

Images

ATAYURT YARINLARINI YEŞERTİYOR

Fen Bilimleri Kulübümüzün bitkinin oluşumuna şahitlik etmek ve doğa bilincini geliştirmek adına başlatmış oldukları ‘Atayurt Yarınlarını Yeşertiyor’ adlı proje kapsamında tüm ortaokul öğrencilerimize evde yetiştirmeleri üzere meşe palamudu tohumları dağıtıldı.

Images

ATAYURT ANADOLU-FEN LİSESİ İTÜ TEDX ‘DE

"Katmanlar" "Layers" teriminin bir şey üzerine inşa ettiğimiz süreç veya bariz kabuğun altındaki gizli katmanlar olarak nitelendirilebileceğine inanan, Atayurt Anadolu-Fen Lisesi 10. sınıflardan oluşan 87 öğrencimiz 8 Aralık 2018 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde TEDxIstanbulTechnicalUniversity etkinliğine katılmıştır.