İlkokul / 1.Sınıf

Geleceğe İlk Adım Atayurt

Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu
Bizleri tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğunuzun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Birinci Sınıflar / Kayıt

Atayurt İlkokulu birinci sınıflarına;
• 01 Ekim 2015 – 31 Aralık 2016 tarihleri arasında doğanlar kaydedilecektir.(69 - 83 aylık olanlar)
• 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılında birinci sınıflarda 5 şube açılacaktır. 
• Ekim, Kasım ve Aralık 2016 doğumlu öğrenci velilerinin ve Rehber Öğretmenin talebi doğrultusunda Anasınıfına kaydı yapılabilir.

 

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. SINIF ÖĞRETMENLERİMİZ:


Kayıt Tarihleri:

•1. Sınıf öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
• 28 Aralık 2022 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30 saatleri arasında Okulumuz Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.
• 28 Aralık 2022 tarihinden itibaren avantajlı kayıtlarımızdan yararlanabilirsiniz.1.Sınıflara çocuğunu kaydettirmek isteyen ailelere, erken kayıt döneminden yararlanabilecekleri tüm kolaylıklar sağlanır.
•Kayıt öncesinde Rehberlik Birimi ile görüşme yapılır. Görüşme sonuçlarına göre öğrencinin kaydı gerçekleştirilir.


İlkokulda:
Atayurt İlkokulu; “Uluslararası Bakalorya (IB), İlk Yıllar Programı (PYP) Aday Okulu” olma ünvanını kazandı.

    Okulumuz aldığı ve alacağı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

    Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; Araştıran, sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.


    Eğitim ve öğretim çalışmalarında sınıf öğretmenliği esastır. Başarının temelinde mutlak sevginin olduğu inancıyla çocukların bedeni, zihni ve sosyal alanlardaki yeteneklerine göre; onlara araştırma, proje geliştirme, bilimsel düşünme ve öğrenme yollarını kavratmaya, özgüven kazandırmaya çalışırlar.

     Okulumuzda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Amacımız, öğrencilerin İngilizceyi eğlenerek öğrenme süreçlerinde onlara rehberlik etmektir. Eğlenceli etkinlikler, dramalar, şarkılar ve hikayeler yoluyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.
Avrupa Dil Ödülü alan okulumuzda tüm sınıf seviyelerinde haftada 10 saat İngilizce dersi görülmektedir.

     İlkokulda akademik derslerin yanı sıra Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi, Satranç, Drama, Kodlama, Halk Oyunları, Hareket Eğitimi, Ritim Dans, Müzik vb. etkinlik faaliyetleri ile Sanat Etkinliği, Kitap Okuma, Dinleme, Güzel Konuşma ve Yazma gibi kültürel, eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.


İletişim: 0 222 315 03 60-315 04 64
E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com