İlkokul / İngilizce

Geleceğe İlk Adım Atayurt

Geleceğiniz İçin Doğru Adres, Atayurt İlkokulu
  Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlere eğitim sistemimiz, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ile çocuğumuz için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı ve çocuğun kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

ANASINIFLARI:
2024 - 2025  Eğitim Öğretim yılında kurumumuz anasınıflarına;              
01 Ekim 2018 - 31 Eylül  2019 tarihleri arasında doğanlar (6 yaş grubu)
01 Ekim 2019 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında doğanlar (5 yaş grubu) başvuru yapabilirler.

 • “Ekim, Kasım, Aralık 2018 doğumlu” (71,70,69 aylık) olanlardan, “Çocuğunu Birinci sınıfa değil de   Anasınıfına devam ettirmek isteyen velinin yazılı talebi halinde Anasınıfına kaydı yapılır.  
 •  Anasınıflarımız en fazla 20 öğrenci ile sınırlıdır. Tüm sınıflarımızda, okul öncesi öğretmenliğinden mezun sınıf öğretmeni ve çocuk gelişimi mezunu yardımcı öğretmen eşliğinde eğitim verilir.

 • Kayıt Tarihleri:

  • Okul öncesi kayıt için www.atayurt.com adresindeki online kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren, hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 -   16.30 saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Kayıt Birimine bizzat gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • 15 Ocak 2024 tarihinden itibaren avantajlı kayıtlarımızdan yararlanabilirsiniz.
  • Kayıt öncesinde Rehberlik Birimi ile görüşme yapılır.

    Rehber Öğretmenin görüşü doğrultusunda öğrencinin ailesi muhasebeye yönlendirilir ve kaydı gerçekleştirilir.  Ana sınıflarımızda:
  Okulumuz aldığı IB resmi sistem ve eğitimleriyle öğrencilerine Uluslararası standartlarda eğitim veren PYP Programını ilimizde ilk defa uygulayan okul olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

  Atayurt İlkokulunda öğrencilerin; araştıran, sorgulayan, düşünen ve eleştirebilen, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen “Dünya insanı” bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

  Eğitimimize dâhil edilen sanat, spor ve bilim ağırlıklı proje çalışmaları ile hedeflerimize daha çabuk ulaşmakta ve istenilen sonucu elde etmekteyiz.

  Çocuğun en önemli işi olan oyunu bir eğitim etkinliğine dönüştürmekte, yaparak, yaşayarak ve yerinde inceleyerek öğrenmeyi amaçlamaktayız. “Ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenme o kadar kolay ve kalıcı olur” düşüncesiyle ana sınıflarımızda haftada 10 ders saati İngilizce eğitimi vermekteyiz. Oyunlaştırılmış ve öyküleştirilmiş yabancı dil öğretimi sistemiyle İngilizce eğitimini daha da kolaylaştırıyoruz.

  Okulumuzda, Eğlenceli Bilim, Marangoz Atölyesi, Satranç, Drama, Kodlama, Hareket Eğitimi Ritim ve Dans, Beden Eğitimi ve Oyun, Jimnastik, Müzik, Sanat Etkinliği gibi ders ve eğitici faaliyetlerle çocuklarımız zevkli bir ortamda, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarırlar.

    Atatürkçü eğitim anlayışı ile çocuklarımızı, değerlerine bağlı, çağdaş, daha hızlı ve güvenilir adımlarla geleceğe hazırlıyor, okul ile yaşamı birleştiriyoruz. Verilen eğitimler ile Türkçemizi doğru kullanmalarını, sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma kazanımlarını geliştirmelerini sağlıyoruz.

  İletişim: 0 222 315 03 60
  E-Posta Adresi: atayurt@atayurt.com