Fen Lisesi / Kayıt (10.,11. ve 12. sınıf)

Geleceğiniz İçin Doğru Adres

    Bizleri daha yakından tanımak için okulumuzu ziyaret ettiğinizde, sizleri eğitim sistemimiz hakkında bilgilendirmek, hedeflerimiz, öğretim yöntemlerimiz ve öğrenci için gerekli olan zamanın nasıl kullanılacağı hakkında paylaşımda bulunmak ve öğrencimizin kazanımlarının neler olacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında gereksinim duyulan, üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesini hedefleyen Fen Lisemizde 3 adet fen ( Fizik, Kimya, Biyoloji ) Laboratuvarlarımızda yer alan zengin donanımlarla öğrencilerimizin öğrenme hızları arttırılmaktadır. Ulusal ve Uluslararası Projeler üretilmekte olup, okullar arası ödüllü Proje yarışmaları düzenlenmekte, son yıllardaki gelişmiş bilimsel araştırmaları ile bilim dünyasını daha iyi kavramaları sağlanmaktadır.
   Gözleme ve deneye dayanan bir eğitim modelini uygulayan Fen Lisemiz, öğrencilerini en modern ölçme değerlendirme araçları ile yükseköğretime hazırlamaktadır.

Fen Lisesi  10, 11, 12.  Sınıflara Kayıt:

   8. sınıflarda girdikleri Atayurt Seçme Sınavı (Bursluluk Sınavı) ve  Lise Giriş Sınavı sonucunda alınan puana dikkate alınarak, ön kayıt sistemine göre Atayurt Fen Lisesi 9. sınıfa kayıt yaptırabilirler. Kayıt hakkı elde eden öğrencilere, Yönetim Kurulunun hazırladığı Burs Yönergesi doğrultusunda puana göre burs verilir.
10,11 ve 12.sınıf öğrencileri, diğer okullardan nakil yoluyla, (8.sınıfta girdikleri Lise Giriş Sınavı sonucunda alınan puan dikkate alınarak), kontenjan doğrultusunda kayıt yaptırabilirler. Kayıt hakkı elde eden öğrencilere, Yönetim Kurulu’nun hazırladığı Burs Yönergesi doğrultusunda puana göre burs verilir.

Kayıt Tarihleri:

  • Fen Lisesi öğrenci kaydı için www.atayurt.com adresindeki kayıt üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • Ders yılı boyunca hafta içi 09.00 - 17.30, Cumartesi günleri 09.00 - 16.30 saatleri arasında, Okul idaresi, Halkla İlişkiler, Muhasebe  ve Kayıt Birimine bizzat gelerek bilgi alınabilir.

İletişim: 0 222 315 03 60
E-Posta: atayurt@atayurt.com